Back to Top

ZASADY SERWERA

1. WSTĘP

Witaj na ARCANEA – polskim/EU serwerze gry Conan Exiles! Dziękujemy, że zainteresował Cię nasz serwer i chcesz rozpocząć na nim rozgrywkę!

Przede wszystkim, wiemy, że regulamin jest dość długi i nikt nie lubi ich czytać, jednakże prosimy Cię o poświęcenie nieco swojego czasu i przeczytanie go od początku do końca.

Czemu? Pomoże to zapobiec ewentualnym rozczarowaniom, a także możesz znaleźć tu informacje, które mogą pomóc świeżo startującym graczom, dopiero co wstępującym w ten groźny i niewybaczalny świat Conan Exiles!

Nieznajomość regulaminu może doprowadzić nawet do bana postaci, a więc najlepiej się z nim jak najszybciej zapoznać.

To zaczynamy!

2. FILOZOFIA SERWERA

ARCANEA to polski/EU serwer PvP Conan Exiles oferujący limitowane sloty czasowe w ciągu tygodnia na rajdowanie baz (PvB – Player vs Base).

Po pierwsze, stworzyliśmy serwer, w którym polska oraz europejska społeczność Conan Exiles nie będzie codziennie narażona na utratę swojego dobytku, ale jednocześnie zdecydowaliśmy, aby okazyjnie, rajdowanie odbywało się i powodowało dodatkowe emocje wśród naszych graczy. Mówiąc krótko – serwer, który posiada delikatny balans pomiędzy tymi dwoma aspektami gry.

Dodatkowo, naszym założeniem jest, aby rozwój postaci na serwerze ARCANEA był nieco inny względem oficjalnych zasad Funcom – stąd też wprowadziliśmy tak zwane epickie poziomy.

Ustawienia siły potworów i zwierząt są zwiększone, aby PvE na naszym serwerze dawało chociaż czasami pewne wyzwania.

Najważniejszy aspekt jednak, to BRAK WIPE’a, a przynajmniej, aby wipe był jak najdłużej odwleczony w czasie, jak tylko jest to możliwe. Chcieliśmy, by gracze którzy poświęcili czas na grę na naszym serwerze nie tracili swojego dorobku, ot tak sobie.

Tak też narodziła się ARCANEA…. jest to projekt, który wciąż ewoluuje pod wpływem naszych spostrzeżeń, ale także dzięki Waszej cennej opinii drodzy gracze!

3. BAZY I ROZBUDOWA

3.1 Rozbudowa na biomach

Zwierzęta (pety):

Na serwerze ARCANEA można „ustawić w świecie” do 2 petów (zwierząt) na osobę. Ilość petów w zagrodzie jest nie ograniczona.

Niewolnicy (thralle):

  • Klan 5-6 osobowy, może wystawić maksymalnie do 30 thralli (wojowników, łuczników).
  • Klan 1-4 osobowy lub gracz solo, może wystawić maksymalnie do 10 thralli (wojowników, łuczników).
  • Ogranicznie to nie dotyczy niewolników-rzemieślników

UWAGA! Wszelkie naruszenia w tej kwestii mogą wiązać się z banem gracza lub nawet całego klanu, jeśli admini uznają to za stosowne. Ograniczenie to jest podyktowane tym, iż oprogramowanie stworzone przez twórców gry bardzo źle radzi sobie z dużą ilością petów/thralli rozstawionych w świecie i powoduje nadmierne lagi w trakcie większej rozgrywki.

3.1.1

Klan/gracz może posiadać jedną bazę główną – maksymalne wymiary to 25×25 fundamentów i wysokość od podstawy to 7 fundamentów/ściany plus 2 dodatkowe na pokrycie dachowe.

Dodatkowo, możliwe są 2 bazy wypadowe (jednak nie mogą być w tym samym biomie) na surowce lub koła bólu o wymiarach 10×10 oraz wysokości 3 fundamenty/ściany plus podstawa (mieszczą się 2 średnie koła bólu).

Ograniczenie to ma zapobiec zaśmieceniu serwera przypadkowymi budowlami i innymi przedmiotami.

Z lokacją biomów możesz zapoznać się pod tym linkiem:
https://conanexiles.gamepedia.com/Biome

Przykład bazy wypadowej:

3.1.2

Myśl z głową, jak rozplanować bazy i jeśli masz pozostałe budynki, których nie używasz, a mogą liczyć się jako następna baza, zniszcz je.

3.1.3

Przywódca klanu, przed przyjęciem nowego gracza do siebie, ma obowiązek uprzedzić i poinformować kandydata, że być może ten, musi usunąć swoją dotychczasową bazę, jeśli klan posiada już bazę w danym biomie lub też obecna baza kandydata nie spełnia ograniczeń „bazy wypadowej” (szczegóły w punkcie powyżej). Przywódca klanu powinien również poinformować, że baza kandydata przestanie być domem prywatnym i stanie się bezpowrotną własnością klanu.

3.1.4

Przywódca klanu lub gracz solo ma obowiązek dopilnować, aby nie było zduplikowanych baz na biomach. Jeżeli zasada ta nie będzie przestrzegana – admini, za pierwszym razem ogłoszą naruszenie regulaminu na discordzie celem naprawienia sytuacji. Jeśli jednak klan/gracz naruszy ponownie ten punkt regulaminu, jedna ze zduplikowanych baz (nie wyłączając przy tym bazy głównej) może zostać usunięta.

3.1.5

Wszelkie posłania, łóżka, warsztaty rzemieślnicze, czy też pojedyncze kamienie (niestanowiące pełnego budynku) porozrzucane po dziczy (nie w bazie) mogą zostać skasowane przez admina bez ostrzeżenia! Skarbce muszą być ustawione na fundamentach podobnie, jak pokoje map czy ołtarze – pamiętaj, że takie pojedyncze budowle liczą się do limitu budynków na biom!

3.1.6

Nie stawiaj bez fundamentów, wolno stojących pokoi map, kół bólu, czy też ołtarzy, gdyż mogą zostać skasowane przez admina. Jeśli chcesz je postawić, muszą one zawsze stać na fundamentach. Jeśli stawiasz je osobno (w sensie, nie są częścią istniejącej bazy), liczą się automatycznie, jako zaczątek bazy na biom, w którym stoją.

Klan/gracz solo może posiadać jeden map room.

3.1.7

Nie wolno budować baz w niedostępnych miejscach, tzn. takich, do których nie można się tam dostać w normalny sposób. UWAGA: Jeśli admin spostrzeże tego typu budowle i uzna to za stosowne, może usunąć je bez ostrzeżenia!

Przykłady baz, które naruszają ten punkt regulaminu:

  • Baza została wybudowana na stromej skale, znikąd nie ma dostępu (oprócz wspinaczki).
  • Podwieszone bazy pod mostem.
  • Wszelkie bazy, gdzie w momencie wylogowania, gracz usuwa kilka elementów schodów i w ten sposób baza jest nie do zdobycia.
  • Baza, gdzie gracz na czas wylogowania zwija windę do plecaka.
3.1.8

Nie wolno budować w miejscach „publicznych”, w których możesz zablokować dostęp do istotnych miejsc związanych z religiami, przejść pomiędzy mapami/biomami lub wejść do miast. Nie blokuj obelisków teleportacyjnych, ksiąg/przedmiotów z przepisami, ani miejsc, gdzie zablokowałoby to odradzanie się bossów!

3.1.9

Zabronione jest blokowanie dostępu do ważnych przejść, surowców (szczególnie srebra i złota) lub też tworzenie sytuacji, że ważni dla gry NPC nie mogą się odradzać. Zanim zaczniesz budować sprawdź/poczekaj około 20-30 min czy nie odradzają się jakieś istotne surowce np. typu żelazo, srebro lub obsydian, gdyż może być tak, iż właśnie ktoś parę minut wcześniej je zebrał.

3.1.10

Wszelkie spamowanie fundamentów celem dokuczenia innemu graczowi lub też celem szybkiego zajęcia terenu jest zabronione. Admini jeśli uznają to za stosowne, mogą je usunąć bez ostrzeżenia.

3.1.11

Kategoryczny zakaz budowy sejfów pod wodą.

3.1.12

Klan/gracz może posiadać (wolno stojących) 15 pułapek na ryby oraz 15 pułapek na skorupiaki na 1 biom (dotyczy to również zabudowanych łowisk, które zresztą liczą się jako baza na biom).

3.1.13

UWAGA! W przeszłości, kilku graczy próbowało “walczyć z innymi na zasady serwera” np. poprzez usunięcie przeciwnikowi schodów, a potem zgłoszenie tego do admina jako naruszenie. Wiedzcie, że w tej sytuacji, osoba zgłaszająca może otrzymać bana, jeśli admin uzna, że gracz próbuje go oszukać.

Dostęp do bazy musi być zapewniony w tzw. normalny sposób – nie bierzemy pod uwagę możliwości wspinaczki do bazy! Jeśli baza nie ma dojścia “na piechotę”, gracz musi zapewnić do niej schody lub też windę. Zdejmowanie windy podczas, gdy baza jest rajdowana (czy też wcześniej) jest niedozwolone i wobec graczy to stosujących będą wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Podstawa windy musi być z tego samego tieru (poziomu) budowlanego co framuga drzwi oraz reszta budynku.

4. PvP oraz PvB (RAJDOWANIE)

4.1 Wstępne zasady PvP/PvB

Serwer Arcanea jest serwerem PvP, a więc przyłączając się do rozgrywki, miej świadomość, że możesz stracić swoją bazę, a Twoja postać może zostać napadnięta w godzinach podanych poniżej.

PvP (atakowanie graczy) jest włączone cały tydzień, w następujących godzinach:
Pon-Niedź: 24h na dobę

PvB (rajdowanie baz) jest włączone w weekendy oraz środę, w następujących godzinach:
Środa: od 20:00 do 22:00
Sob-Niedź: od 18:00 do 22:00

UWAGA! Jeśli Twoja baza została zrajdowana, gracz ma obowiązek naprawienia jej w ciągu 72 godzin, w przeciwnym razie, admin może dokończyć dzieła i usunąć ją całkowicie! Bądź aktywny na serwerze i zaloguj się chociaż raz dziennie!

Wszelkie budowle dostawiane przez najeźdźców po udanym rajdzie, tak aby zablokować możliwość odbudowy napadniętej bazy jest niedozwolone! Jeśli admini uznają to za stosowne, mogą zbanować takiego gracza/klan. Daj ofierze się odbudować!

4.2 Zasady PvB

4.2.1

W trakcie rajdów na bazy, dozwolone jest używanie trebuszetów, kul, słojów wybuchowych i wszelkiego innego dostępnego wyposażenia do oblężeń jakie oferuje gra Conan Exiles. Bogowie również są dostępni w arsenale graczy i czas ich przywołania wynosi 50 sekund (zwiększyliśmy ilość tokenów potrzebnych do stworzenia avatara, tak aby ich wytworzenie było nieco trudniejsze).

4.2.2

Broniący się klan / gracz w swojej bazie może jedynie naprawiać uszkodzone elementy budowli (młotkiem do naprawy), pod żadnym pozorem nie może ich uzupełniać lub dostawiać nowych! Jeśli klan/gracz atakujący dostarczy dowód, że tak się właśnie stało poprzez przesłanie filmiku, lub też akurat admin będący online to zauważy, grozi to ostrzeżeniem oraz usunięciem dostawionych elementów + dodatkowych kilku jako karę za nieprzestrzeganie tego punktu regulaminu. Za drugim razem, admini mogą zastosować, jeśli uznają to za stosowne, 7 dniowy ban (nawet dla całego klanu). Przy ponownym naruszeniu zasady, może zostać użyty ban permanentny (w zależności od sytuacji).

4.2.3

Aby gracz mógł rozpocząć odbudowę swojej bazy, uszkodzonej w trakcie danego slotu PvB, gracz MUSI poczekać, aż tenże slot PvB się zakończy.

4.2.4

Zakaz jakiegokolwiek zabudowywania graczy w trakcie trwania PvP, czy też PvB!

4.2.5

Kategorycznie zabrania się wykorzystywania niepożądanej mechaniki w grze, polegającej na skakaniu na drugiego gracza i zabijanie go poprzez tak zwane przeciążenie.

4.2.6
UWAGA! Kategorycznie zabrania się niszczenia budynków administracji! Budynki te maja klanowy tag „ADMIN”. W razie naruszenia tego podpunktu, grozi PERMANENTNY BAN!

Budynki z tym tagiem to budynki użyteczności publicznej, dekoracyjne lub prywatna własność adminów – stąd tak surowa kara. Warto przypomnieć, że admini nie grają na serwerze (jako gracze) i nie biorą udziału w żadnych potyczkach PvP/PvB – są tutaj, aby umilić Wam rozgrywkę. W związku z tym, ich budowle służą do wzbogacenia serwera, a nie dla ich własnych korzyści.

4.3 Tymczasowe mini bazy do rajdowania

Jeśli chcesz mieć dostęp do pobliskiego miejsca na przechowywanie łupów wojennych oraz materiałów wybuchowych w trakcie trwania PvB, są na to dwie opcje w zależności od sytuacji Twojej lub Twojego klanu:

4.3.1

Jeśli klan/gracz nie posiada żadnej bazy na danym biomie (i nie ma ogólnie jeszcze 5 baz), może zacząć konstruować bazę rajdową wedle własnych potrzeb. To znaczy, nie ma żadnych ograniczeń co się na niej znajduje, gdyż najzwyczajniej w świecie jest to po prostu, jego następna baza. Możesz stawiać trebuszety, skrzynie, sejfy, mury, i cokolwiek chcesz innego w ramach takiej bazy. Nie obowiązuje również ograniczenie co do czasu jej postawienia przed PvB jak i jej rozkładu po PvB (patrz punkt 4.3.2).

4.3.2

Jeśli jednak klan/gracz posiada już bazę na danym biomie (lub ma już bazę główną + 2 wypadowe), wciąż jest możliwość postawienia, tzw. tymczasowych mini obozów do rajdowania. Baza ta, może składać się z następujących elementów:

Fundamenty 4×4 pod trebuszet oraz do 5 skrzyni. Co do wysokości, może być wysoka do maksymalnie 20 ścian. Ponadto, nie może zawierać drzwi (otwór na drzwi może być) i musi mieć relatywnie łatwy dostęp do trebusza. To jest tylko konstrukcja pomocnicza, a nie warownia obronna.

UWAGA! Zakaz sejfów w tymczasowych mini obozach do rajdowania! (nie istotne czy stoją na fundamentach czy też nie). Będą one kasowane bez ostrzeżenia, gdyż teraz mamy skrypt do sprawdzania lokacji wszystkich baz klanów/graczy (będziemy więc widzieć, czy jest to druga lub kolejna baza na biomie). Gracze konstruujący windę na takich tymczasowych mini obozach nie mogą pod żadnym pozorem jej zdejmować, będąc na przykład na górze.

4.3.3

Tymczasowe mini obozy do rajdowania mogą być rozkładane 1 godzinę przed PvB i mogą być jeszcze przez 1 godzinę po zakończeniu PvB. Warto tego czasu przestrzegać, gdyż będziemy uruchamiać skrypt na budynki po zakończeniu PvB, który pokaże nam nadmiar budynków na biom.

5. PvE

Na serwerze działa mechanika „oczyszczania”. Polega to na tym, iż raz na jakiś czas Twoją (lub klanową) bazę może najechać fala potworów. Uwaga! Napełniony pasek z oczyszczeniem nie oznacza, że atak potworów MUSI nastąpić – jest to oparte na szansie. Na tym stream’ie twórcy gry tłumaczą, jak to działa dokładniej (po kliknięciu film przewija się do odpowiedniego momentu):

6. ZACHOWANIE I ETYKIETA

6.1

NIE TOLERUJEMY używania żadnych wulgaryzmów i obraźliwych epitetów względem innych. Wszelaki rasizm, seksizm, czy też homofobia są zabronione na serwerze ARCANEA. Upraszamy o nie promowanie w sposób bezpośredni lub pośredni żadnych ideologii politycznych, religijnych, ani społecznych! W tym przypadku, jeśli admin uzna to za stosowne, może zastosować bana 1 dniowego bez ostrzeżenia, aż po ban permanentny.

6.2

NIE TOLERUJEMY nieodpowiednich ników, czy nazw klanów.

6.3

Gramy, aby dobrze się bawić, owszem, szczególnie w trakcie potyczki PvP emocje mogą sięgnąć zenitu, ale prosimy postarać się o kontrolę słownictwa oraz swoich emocji.

6.4

Uprasza się o niestosowanie bullyingu, w szczególności do niskopoziomowych graczy. Poprzez bullying rozumie się bardzo częste uprzykrzanie życia wybranemu graczowi/klanom, co może doprowadzić do jego szybkiego zniechęcenia do gry i opuszczania serwera – krótko mówiąc „nie bądź przykry/a”.

7. KOMUNIKACJA

7.1
UWAGA! Discord jest naszym głównym narzędziem komunikacji z graczami na serwerze ARCANEA i jest OBOWIĄZKOWY dla każdego gracza!

Wiele osób myśli, że Discord to następne narzędzie do komunikacji głosowej, tak jak na przykład Team Speak. Owszem może spełniać tę funkcję, jednak my używamy go głównie do komunikacji tekstowej z graczami.

Dzięki temu, gracz jest na bieżąco co dzieje się na serwerze, może także łatwo skontaktować się z adminami. Dodatkowo, na Discordzie mamy pokoje przeznaczone do handlu pomiędzy graczami, dział z zapytaniem do adminów, tutaj też znajdziesz ogłoszenia skierowane do graczy naruszających regulamin – a więc jeśli nie będzie Ciebie na Discordzie, możesz nawet nie wiedzieć, że admin próbuje się z Tobą skontaktować!

Jeśli gracz ma sprawę do adminów, może zostawić swoją petycję na odpowiednim kanale Discorda. Na rozpatrzenie sprawy czasami potrzebujemy więcej czasu.

Jak przyłączyć się na Discorda?
Wskocz do nas, klikając w ten link: https://discord.gg/f3Sw8tA

Po przyłączeniu się na Discord zmień swój pseudonim na taki sam, jak Twoja postać w grze.

7.2

Zakaz używania w jakiekolwiek formie kolorowanej składni na czacie w grze. Zapis ten, obowiązuje do odwołania.

8. SYSTEM KAR

8.1 Ogólne zasady systemu kar

8.1.1

W większości przypadków, gracz/klan otrzymuje pierwsze ostrzeżenie, jeśli dopuści się naruszenia regulaminu. Po otrzymaniu ostrzeżenia, gracz dostaje czas na zmianę zachowania oraz ODWRÓCENIA SKUTKÓW niepożądanej czynności (np. pozbycie się bazy na terenach zakazanych w regulaminie).

8.1.2

Wykorzystanie exploitów gry, używanie programów do automatyzacji lub haków grozi BANEM – przy założeniu, że admini uznają, iż przesłanki są wystarczające.
Przypominamy – jest to serwer prywatny, w związku z tym, ostateczna decyzja leży w gestii adminów i nie muszą się z takiej decyzji nikomu tłumaczyć. Jedyne co admini muszą zrobić to poinformować gracza na Discordzie (prywatnie lub na publicznym kanale) lub też w grze o przyznanym banie.

8.1.3

Grozi permanentny ban za podszywanie się pod admina na serwerze ARCANEA. Dotyczy to np. imitacji imion adminów, dostawianie przydomka admin (czy też podobnego), itp. Obecnie, serwerem Arcanea zarządza dwóch adminów: Lais oraz Ceridian.

8.1.4

Ostatecznie, admin może zastosować kary według swojego własnego uznania, jeśli akcje graczy (nawet, jeśli te są nie wymienione w tym regulaminie) szkodzą społeczności serwera i przyjemnej rozgrywce. Admin, może także zastosować krótko terminowe bany leżące w jego gestii, np. 1 dniowy ban, jeśli uzna, iż błędy gracza wynikają z nieznajomości Regulaminu Serwera lub też z innych nieokreślonych w tym regulaminie przyczyn.

Dodatkowo w zależności od wykroczenia jakie popełni gracz/klan, administracja jeśli uzna za stosowne, może zamiast bana cofnąć poziom gracza lub całego klanu do 10 poziomów w dół.

8.2 Jak zgłaszać naruszenia regulaminu?

8.2.1

Jeśli uznasz, że inny gracz poważnie narusza zasady regulaminu, proszę o zgłoszenie tego na Discordzie (nie masz Discorda? – patrz punkt 7), zagadując do jednego z adminów: Lais lub Ceridian. Admini z reguły rozpatrują sprawy w ciągu 24 godzin, może się to jednak wydłużyć, jeśli sprawa wymaga dodatkowego czasu.

8.2.2

Należy pamiętać, że bez istotnych dowodów naruszeń regulaminu i przy niemożności sprawdzenia pewnych rzeczy przez adminów (np. w logach), taki raport (mimo, że być może słuszny) będzie niestety musiał zostać odrzucony.

Dlatego też, tak ważne jest dokumentowanie wszelkich naruszeń innych graczy jakie zauważysz – video jest najlepszym narzędziem – w obecnych czasach większość sterowników do kart graficznych posiada wbudowane możliwości nagrywania w czasie gry (Nvidia, AMD), więc jest to kwestia skonfigurowania tego narzędzia. Czasami jednak, umiejętnie wykonany zrzut ekranu wystarczy [F12].

Owszem, wiele rzeczy admini mogą sprawdzić w logach i bazie danych, jednak wiedz, że są pewne wydarzenia, szczególnie te czysto sytuacyjne, które mogą być tylko rozpatrzone, jeśli dodatkowo załączone zostaną filmiki video lub zrzuty ekranu.

8.2.3

Wszelkie publiczne zapytania do adminów prosimy kierować WYŁĄCZNIE na Discord, kanał #sprawy-do-admina. Uprasza się graczy o nie wdawanie się w dyskusje z adminami na czacie globalnym w grze – jeśli gracz nie zastosuje się do tego, admin może przyznać 1 dniowego bana.

8.2.4

Budynki graczy naruszające regulamin lub też po prostu takie, które są opuszczone lub/i zrajdowane, raportujemy na Discordzie, na kanale #opuszczone-budynki

Reasumując, wszelkie sprawy do adminów zamieszczamy na Discordzie, a nie w grze!

8.2.5 Jak admin kontaktuje się z graczami odnośnie naruszeń regulaminu?

Admin bardzo często próbuje skontaktować się na Discordzie poprzez prywatną wiadomość. Jeśli nie jest to możliwe (gdyż, na przykład gracz nie przyłączył się na Discord lub też jest nieaktywny w danym klanie), następną drogą jest umieszczenie publicznego zapytania na Discordzie, na kanale #ostrzeżenia-bany. Trzecią drogą jest “złapanie” gracza, jeśli jest online w grze – jednak nie jest to główny sposób komunikacji admin-gracz! Dlatego, tak ważne jest, aby każdy gracz poważnie grający na serwerze ARCANEA korzystał z Discorda!

9. POZOSTAŁE ZASADY

9.1

Codzienny planowany restart serwera: 05:00 nad ranem.

9.2

Główne budowle rozpadają się po 8 dniach od ostatniego logowania się gracza lub ostatniego z aktywnych klanowiczów.

Uwaga! Mniejsze budowle mają proporcjonalnie krótszy czas rozpadu! Sprawdzaj czasy młotkiem do naprawy.

9.3

Przy nie zalogowaniu się powyżej 45 dni, Twoja postać może również ulec skasowaniu.

9.4

Liderzy klanów mają obowiązek wydalenia gracza z klanu, jeśli ten nie logował się przez ostatnie 4 tygodnie.

9.5

Istnieje możliwość tak zwanego urlopu (raz w roku), dla solo gracza lub bardzo małych klanów. Wydłużamy wtedy czas rozpadu budynków z 8 na 14 dni. Należy zgłosić to do admina na prywatną wiadomość. Zastrzegamy jednak, iż jest to ostateczność i gracz powinien postarać się zorganizować w swoim zakresie osoby do swojego klanu, które będą odświeżały jego dobytek na czas nieobecności. Jednak jeśli naprawdę nie masz takiej możliwości, zaaplikuj do adminów – aplikacja nie musi być zaakceptowana!

9.6

Admini NIE BIORĄ udziału w aktywnej rozgrywce na serwerze ARCANEA (PvP/PvB), ich rola to rola arbitrów oraz stróżów porządku na serwerze. Odpowiadają także za szeroko pojęte funkcjonowanie serwera (jednak nie za błędy techniczne w grze). Pamiętaj, że admini są tutaj, aby w miarę możliwości Ci pomóc i spowodować, aby rozgrywka w świecie serwera ARCANEA była nie tylko przyjemna, ale także fair.

9.7

Zaleca się, aby wszelkie techniczne błędy, które odnajdziesz w trakcie rozgrywki, raportować na forum Funcom (twórca gry).

9.8

Miej szacunek dla adminów, gdyż utrzymują serwer oraz stronę i starają się zapewnić Ci przyjemną rozgrywkę w świecie Conan Exiles. Wszelkie wdawanie się w dyskusje z adminami na czacie gry, nie jest mile widziane. Od komunikowania spraw do adminów jest Discord (kanał #sprawy-do-admina lub prywatna wiadomość)!

9.9

Zabronione jest oczernianie, szkalowanie oraz wszystko inne, co może zaszkodzić serwerowi ARCANEA.

9.10

Zakaz publicznego reklamowania innych serwerów, zarówno na Discordzie, czy też w trakcie rozgrywki.

9.11

Serwer ARCANEA jest miejscem stworzonym dla EU oraz polskiej społeczności. Gracze z zagranicy muszą porozumiewać się w języku angielskim.

9.12
UWAGA! Rezerwujemy prawo do zmiany zasad, jeśli te będą wymagały precyzji lub też, dlatego że nie działają zgodnie z zamierzeniem.

Dodatkowo, wszelkie ustawienia serwera również mogą ulec zmianie, jeśli uznamy że jest to konieczne. Proszę o nie wykłócanie się z adminami – pamiętajcie, że naprawdę bierzemy pod uwagę opinie graczy, ale czasem są aspekty, które decydują o tym, iż podejmujemy inne kroki, niż gracze by od nas oczekiwali. Prosimy to uszanować, jest to jakby nie było prywatny serwer.

10. ZAKOŃCZENIE

Pomagaj innym graczom i pomóż budować świetną atmosferę na naszym polskim/EU serwerze Conan Exiles – ARCANEA!

No dobrze, skoro już wszystkie strasznie poważne zasady zostały wymienione, czas życzyć Ci JAK NAJLEPSZEJ ZABAWY! Bo to jest najważniejsze!

Podsumowując, jest to tak zwany “żyjący regulamin”, co oznacza, że z czasem mogą pojawić się nowe zasady w regulaminie lub poprawki do już istniejących. O wszelkich zmianach będziemy informować na Discordzie, także w obowiązku gracza jest śledzenie tego na bieżąco.

Wersja zasad: 2.6
Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2019