Back to Top

ZASADY SERWERA

1. WSTĘP

Witaj na ARCANEA – polskim serwerze gry Conan Exiles! Dziękujemy, że zainteresował Cię nasz serwer i chcesz rozpocząć na nim rozgrywkę!

Przede wszystkim, wiemy, że regulamin jest dość długi i nikt nie lubi ich czytać, jednakże prosimy Cię o poświęcenie nieco swojego czasu i przeczytanie go od początku do końca.

Czemu? Pomoże to zapobiec ewentualnym rozczarowaniom, a także możesz znaleźć tu informacje, które mogą pomóc świeżo startującym graczom, dopiero co wstępującym w ten groźny i niewybaczalny świat Conan Exiles!

Nieznajomość regulaminu może doprowadzić nawet do bana postaci, a więc najlepiej się z nim jak najszybciej zapoznać.

To zaczynamy!

2. FILOZOFIA SERWERA

ARCANEA to polski serwer PvP Conan Exiles oferujący limitowane sloty czasowe w ciągu tygodnia na rajdowanie baz (PvB – Player vs Base).

Po pierwsze, stworzyliśmy serwer, w którym polska społeczność Conan Exiles nie będzie codziennie narażona na utratę swojego dobytku, ale jednocześnie zdecydowaliśmy, aby okazyjnie, rajdowanie odbywało się i powodowało dodatkowe emocje wśród naszych graczy. Mówiąc krótko – serwer, który posiada delikatny balans pomiędzy tymi dwoma aspektami gry.

Dodatkowo, założeniem serwera jest zmodyfikowany rozwój postaci, tak aby był nieco inny względem oficjalnych zasad Funcom – stąd też wprowadziliśmy bardzo spowolnione zdobywanie poziomów.

Ważnym celem serwera jest także stworzenie łatwiejszego startu/rozwoju zaczynającym dopiero grę graczom i funkcję tę spełnia tak zwana bezpieczna strefa.

Ustawienia siły potworów i zwierząt są nieco zwiększone, aby PvE na naszym serwerze dawało chociaż czasami pewne wyzwania.

Nasz serwer posiada także autorski moduł, dzięki któremu wprowadziliśmy unikalne budowle i mosty na mapie, legendarne przedmioty oraz nowe mechaniki do gry!

Jednak najważniejszy aspekt projektu ARCANEA, to BRAK WIPE’a (wyzerowanie serwera), a przynajmniej tak, aby wipe był jak najdłużej odwleczony w czasie, tak długo jak tylko jest to możliwe. Chcemy, aby gracze, którzy poświęcili czas grając na naszym serwerze, nie tracili swojego dorobku, np. co  trzy miesiące (jak na innych serwrach).

Tak też narodziła się ARCANEA…. jest to projekt, który wciąż ewoluuje pod wpływem naszych spostrzeżeń, ale także dzięki Waszej cennej opinii drodzy gracze!

3. BAZY I ROZBUDOWA

3.1 Rozbudowa na biomach

Zwierzęta/konie (Pets) oraz niewolnicy (Thralls)

Na serwerze ARCANEA istnieje liczbowe ograniczenie ilości „pomocników”. Sprawdź obecny limit w ustawieniach serwera w grze.

3.1.1

Gracz nie zrzeszony w klanie (gracz “solo”), może posiadać BUDOWLE składające się łącznie z 5000 części budowlanych (buildings pieces).

Klan może posiadać BUDOWLE, które łącznie mogą składać się z maksymalnie 6500 części budowlanych (buildings pieces).

Jak sprawdzać limit dostępnych części budowlanych?

Istnieje komenda, która umożliwi Ci kontrolowanie wielkości bazy oraz pokazuje, gdzie baza umieszczona jest na mapie. Komenda ta to:
/heatmap

Nie określamy, ani kształtu, ani powierzchni bazy/baz – liczymy na zdrowy rozsądek graczy.

Wszystko to ma zapobiec zaśmiecaniu serwera przypadkowymi budowlami oraz konstrukcjami, które w przeszłości były tak ogromne, że wpływały negatywnie na szybkość pracy serwera, a co za tym idzie, pogarszały wszystkim płynną rozgrywkę.

UWAGA! Jeżeli planujesz budowę bardzo rozległej powierzchniowo bazy (lub bardzo “podłużnej”), koniecznie skontaktuj się z administracją, celem potwierdzenia planu budowy. Lepiej uniknąć rozczarowania, że trzeba coś usunąć!

3.1.2

Przywódca klanu, przed przyjęciem nowego gracza do siebie, ma obowiązek uprzedzić i poinformować kandydata, że być może ten, musi usunąć swoją dotychczasową bazę, jeśli klan przekroczy dopuszczalną ilość części budowlanych (patrz punkt 3.1.1). Przywódca klanu powinien również poinformować, że baza kandydata przestanie być domem prywatnym i stanie się bezpowrotną własnością klanu.

3.1.3

Wszelkie posłania, łóżka, warsztaty rzemieślnicze, czy też pojedyncze kamienie (niestanowiące pełnego budynku) porozrzucane po dziczy (nie w bazie) mogą zostać skasowane przez admina bez ostrzeżenia! Skarbce muszą być ustawione na fundamentach podobnie, jak pokoje map czy ołtarze.

3.1.4

Nie stawiaj bez fundamentów wolno stojących pokoi map, kół bólu, czy też ołtarzy, gdyż mogą zostać skasowane przez admina. Jeśli chcesz je postawić, muszą one zawsze stać na fundamentach.

Klan/gracz solo może posiadać jeden map room.

3.1.5
3.1.6

Windy muszą być postawione na fundamentach. Nie wolno stawiać ich tylko i wyłącznie na ściennych elementach. Zobacz poniżej zamieszczony przykład.

Nie wolno budować baz w niedostępnych miejscach, tzn. takich, do których nie można się tam dostać w normalny sposób. UWAGA: Jeśli admin spostrzeże tego typu budowle i uzna to za stosowne, może usunąć je bez ostrzeżenia!

Przykłady baz, które naruszają ten punkt regulaminu:

  • Baza została wybudowana na stromej skale, znikąd nie ma dostępu (oprócz wspinaczki).
  • Podwieszone bazy pod mostem.
  • Wszelkie bazy, gdzie w momencie wylogowania, gracz usuwa kilka elementów schodów i w ten sposób baza jest nie do zdobycia.
  • Baza, gdzie gracz na czas wylogowania zwija windę do plecaka.
3.1.7

Nie wolno budować w miejscach „publicznych”, w których możesz zablokować dostęp do istotnych miejsc związanych z religiami, przejść pomiędzy mapami/biomami lub wejść do miast. Nie blokuj obelisków teleportacyjnych, ksiąg/przedmiotów z przepisami, ani miejsc, gdzie zablokowałoby to odradzanie się bossów!

3.1.8

Zabronione jest blokowanie dostępu do ważnych przejść, surowców (szczególnie srebra i złota) lub też tworzenie sytuacji, że ważni dla gry NPC nie mogą się odradzać. Zanim zaczniesz budować sprawdź/poczekaj około 20-30 min czy nie odradzają się jakieś istotne surowce np. typu żelazo, srebro lub obsydian, gdyż może być tak, iż właśnie ktoś parę minut wcześniej je zebrał.

3.1.9

Wszelkie spamowanie fundamentów celem dokuczenia innemu graczowi lub też celem szybkiego zajęcia terenu jest zabronione. Admini jeśli uznają to za stosowne, mogą je usunąć bez ostrzeżenia.

3.1.10

Kategoryczny zakaz budowy wszelkich kontenerów do przechowywania przedmiotów (np. skrzynki, sejfy) pod wodą.

3.1.11

Klan/gracz może posiadać (wolno stojących) 15 pułapek na ryby oraz 15 pułapek na skorupiaki (dotyczy to również zabudowanych łowisk).

3.1.12

UWAGA! W przeszłości, kilku graczy próbowało “walczyć z innymi na zasady serwera” np. poprzez usunięcie przeciwnikowi schodów, a potem zgłoszenie tego do admina jako naruszenie. Wiedzcie, że w tej sytuacji, osoba zgłaszająca może otrzymać bana, jeśli admin uzna, że gracz próbuje go oszukać.

Dostęp do bazy musi być zapewniony w tzw. normalny sposób – nie bierzemy pod uwagę możliwości wspinaczki do bazy! Jeśli baza nie ma dojścia “na piechotę”, gracz musi zapewnić do niej schody lub też windę. Zdejmowanie windy podczas, gdy baza jest rajdowana (czy też wcześniej) jest niedozwolone i wobec graczy to stosujących będą wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Podstawa windy musi być z tego samego tieru (poziomu) budowlanego co framuga drzwi oraz reszta budynku.

3.1.13

Ostrzegamy przed budową baz w miejscach silnie chronionych przez teren gry! – np. trudno dostępne jaskinie. Jeśli gracz ma wątpliwości co do miejsca, prosimy o kontakt z administracją. Będziemy wszystkie takie „ukryte” miejsca zamurowywać za pomocą naszego moda.

Poniżej, znajduje się przykład budowli, do której wejście zostało zablokowane poprzez nasz mod.

3.2 Bezpieczna strefa

Każdy gracz, który zaczyna zabawę na serwerze ARCANEA, ma możliwość rozbudowy swojej bazy, na tak zwanej bezpiecznej strefie. Ma to na celu pomóc świeżo stąpającym graczom/klanom, aby spokojnie się rozwinąć i nie musieć być narażonym na zrajdowanie swojej bazy ze strony wysoko poziomowych graczy/klanów. Gracze/klany mogą pozostać na tym terenie maksymalnie do 45 poziomu. Wykorzystaj ten czas na wytworzenie produktów T2/T3. Okres przeniesienia się z bezpiecznej strefy, gdy posiadasz 45 poziom wynosi 3 dni.

Istnieje jednak kilka wyjątków na które, należy zwracać baczną uwagę, jeśli gracz chce legalnie przebywać w bezpiecznej strefie do wspomnianego wcześniej poziomu postaci:

3.2.1

Oprócz opisanych powyżej ograniczeń odnośnie budowania konstrukcji na bezpiecznej strefie, obowiązuje także ograniczenie ilości użytych części (building pieces), jak na zwykłej strefie. Możesz przeczytać o tym w punkcie 3.1.1

3.2.2

Przy przeprowadzce na północne tereny i porzucaniu bazy w bezpiecznej strefie, koniecznie zniszcz taką bazę osobiście! Gracz nie powinien liczyć na admina, iż ten usunie po nim taki budynek – w takiej sytuacji, admin wręcz może posądzić gracza, że przechowuje tutaj swoje dobra, aby były bezpieczne od rajdowania w sposób nielegalny!

3.2.3

Wszyscy gracze oraz klany przebywający na bezpiecznej strefie NIE MOGĄ brać ani czynnego, ani biernego udziału w rajdowaniu baz (PvB)! Kilka przykładów: nie wolno samemu rajdować baz graczy w czasie PVB; nie wolno również dopomagać klanom z północy w rajdowaniu; zabronione są jakiekolwiek próby kolaboracji z klanami z północy, np. przechowywanie dla nich niewolników i innych surowców w bazie na bezpiecznej strefie – w razie wykrycia takiej nieprawidłowości, admin może zbanować nawet cały klan – zarówno ten z północy, jak i ten na bezpiecznej strefie – jest to poważne naruszenie balansu gry!

3.2.4

Zabrania się budowania jakichkolwiek mostów na Bezpiecznej Strefie, zbudowane są trzy mosty adminów w trzech miejscach rzeki (zobacz mapkę poniżej).

3.2.5

Bezpieczna strefa zlokalizowana jest na południu mapy, po południowej stronie rzeki. Dodatkowo, w grze dodaliśmy magiczną barierę, aby łatwo było zlokalizować, czy gracz już jest na terenie bezpiecznej strefy, czy też nie.

Jest to tak zwana „święta ziemia” i tutaj obowiązuje zasada całkowitej protekcji baz oraz graczy. NIE WOLNO TUTAJ RAJDOWAĆ BAZ oraz istnieje tu całkowity zakaz PvP pomiędzy jakimikolwiek graczami (bez względu na poziom postaci)! Za naruszenie tych reguł, admini mogą zastosować nawet bana tymczasowego lub permanentnego – jeśli uznają to za stosowne.

UWAGA! Punkt ten nie obowiązuje w przypadku, gdy gracz „daje możliwość” innym graczom łatwego ograbienia go, poprzez to, jak buduje swoją bazę na bezpiecznej strefie np. kradzież nastąpiła poprzez użycie przestrzeni w oknie lub piece wystające na zewnątrz, gdzie każdy może z nich wszystko wyjąć. Punkt ten, nie dotyczy również wolno stojących obiektów, które nie są zabezpieczone przed kradzieżą np. koła bólu, czy też zagrody do hodowli zwierząt.

3.2.6

Co zrobić, gdy jednak jakiś gracz/klan zrajduje Twoją legalną bazę na bezpiecznej strefie? Proste, prześlij adminom na prywatną wiadomość zrzuty ekranu pokazujące stan Twojej bazy oraz Dziennika Wydarzeń (wciśnij ESC-Dziennik Wydarzeń). Dodatkowo, prześlij lokalizację Twojej bazy w formacie TeleportPlayer (będąc przy bazie, wciśnij CTRL+ALT+SHIFT+L i następnie CTRL+C).

4. PvP oraz PvB (RAJDOWANIE)

4.1 Wstępne zasady PvP/PvB

Serwer Arcanea jest serwerem PvP, a więc przyłączając się do rozgrywki, miej świadomość, że możesz stracić swoją bazę, a Twoja postać może zostać napadnięta w godzinach podanych poniżej.

PvP (atakowanie graczy) jest włączone cały tydzień, w następujących godzinach:
Pon-Niedź: 24h na dobę

PvB (rajdowanie baz) jest włączone w weekendy, w następujących godzinach:
Sob-Niedź: od 18:00 do 22:00

UWAGA! Jeśli Twoja baza została zrajdowana, gracz ma obowiązek naprawienia jej w ciągu 72 godzin, w przeciwnym razie, admin może dokończyć dzieła i usunąć ją całkowicie! Bądź aktywny na serwerze i zaloguj się chociaż raz dziennie!

Wszelkie budowle dostawiane przez najeźdźców po udanym rajdzie, tak aby zablokować możliwość odbudowy napadniętej bazy jest niedozwolone! Jeśli admini uznają to za stosowne, mogą zbanować takiego gracza/klan. Daj ofierze się odbudować!

4.2 Zasady PvB

4.2.1

W trakcie rajdów na bazy, dozwolone jest używanie trebuszetów, kul, słojów wybuchowych i wszelkiego innego dostępnego wyposażenia do oblężeń jakie oferuje gra Conan Exiles. Bogowie na serwerze ARCANEA są wyłączeni.

4.2.2

Broniący się klan / gracz w swojej bazie może jedynie naprawiać uszkodzone elementy budowli (młotkiem do naprawy), pod żadnym pozorem nie może ich uzupełniać lub dostawiać nowych! Jeśli klan/gracz atakujący dostarczy dowód, że tak się właśnie stało poprzez przesłanie filmiku, lub też akurat admin będący online to zauważy, grozi to ostrzeżeniem oraz usunięciem dostawionych elementów + dodatkowych kilku jako karę za nieprzestrzeganie tego punktu regulaminu. Za drugim razem, admini mogą zastosować, jeśli uznają to za stosowne, 7 dniowy ban (nawet dla całego klanu). Przy ponownym naruszeniu zasady, może zostać użyty ban permanentny (w zależności od sytuacji).

4.2.3

Aby gracz mógł rozpocząć odbudowę swojej bazy, uszkodzonej w trakcie danego slotu PvB, gracz MUSI poczekać, aż ten slot PvB się zakończy.

Proces odbudowy zrajdowanej bazy można przyspieszyć nie czekając na zakończenie slotu PvB, ale muszą być spełnione dwa wymogi:

  • Zrajdowana strona musi zadać pytanie na czacie globalnym, czy strona rajdująca już zakończyła atakowanie bazy.
  • Należy otrzymać potwierdzenie na czacie globalnym od strony rajdującej, że to już koniec rajdu.
4.2.4

Zakaz jakiegokolwiek zabudowywania graczy (uwięzienie graczy poprzez dostawianie elementów wokół nich) w trakcie trwania PvP, czy też PvB!

4.2.5

Kategorycznie zabrania się wykorzystywania niepożądanej mechaniki w grze, polegającej na skakaniu na drugiego gracza i zabijanie go poprzez tak zwane przeciążenie.

4.2.6

Dla przypomnienia – jeżeli klan/gracz posiada chociaż jedną bazę na północy, musi on zrezygnować z bazy w bezpiecznej strefie. Zachęcamy do wyruszenia na północ, gdyż to tam czekają bogactwa! (szczegóły odnośnie bezpiecznej strefy możesz znaleźć w punkcie 3.2)

4.2.7
UWAGA! Kategorycznie zabrania się niszczenia budynków administracji! Budynki te maja klanowy tag „ADMIN”. W razie naruszenia tego podpunktu, grozi PERMANENTNY BAN!

Budynki z tym tagiem to budynki użyteczności publicznej, dekoracyjne lub prywatna własność adminów – stąd tak surowa kara. Warto przypomnieć, że admini nie grają na serwerze (jako gracze) i nie biorą udziału w żadnych potyczkach PvP/PvB – są tutaj, aby umilić Wam rozgrywkę. W związku z tym, ich budowle służą do wzbogacenia serwera, a nie dla ich własnych korzyści.

4.2.8

Na serwerze została wprowadzona zmiana dotycząca materiałów potrzebnych do produkcji Explosive Jar oraz Demon-Fire Barrage.

Dodany został dodatkowy składnik – Ametystowy Pył, który wypada z NPC/potworów.

Pył ten ma ograniczony czas do użycia, który wynosi 24 godz.

Dodane zostały timery, które określają czas przydatności:
Ametystowy Pył:  24 godziny
Explosive Jar:  10 dni
Demon – Fire Barrage:  24 godziny

4.3 Mini bazy do rajdowania

Jeśli chcesz mieć dostęp do budowli z której chcesz atakować z trebusza w trakcie trwania PvB, musisz spełnić następujące warunki:

4.3.1

Baza przeznaczona do rajdowania, może składać się TYLKO I WYŁĄCZNIE z następujących elementów:

Fundamenty 4×4 pod trebuszet oraz do 5 skrzyni. Co do wysokości, może być wysoka do maksymalnie 20 ścian. Ponadto, nie może zawierać drzwi (otwór na drzwi dozwolony) i musi mieć relatywnie łatwy dostęp do trebusza. To jest tylko konstrukcja pomocnicza, a nie warownia obronna.

UWAGA! Zakaz sejfów w mini obozach do rajdowania! (nie istotne czy stoją na fundamentach, czy też nie). Będą one kasowane bez ostrzeżenia. Gracze konstruujący windę na takich mini obozach nie mogą pod żadnym pozorem jej zdejmować, będąc na przykład na górze konstrukcji.

5. PvE

Na serwerze działa mechanika „oczyszczania”. Polega to na tym, iż raz na jakiś czas Twoją (lub klanową) bazę może najechać fala potworów. Uwaga! Napełniony pasek z oczyszczeniem nie oznacza, że atak potworów MUSI nastąpić – jest to oparte na szansie. Na tym stream’ie twórcy gry tłumaczą, jak to działa dokładniej (po kliknięciu film przewija się do odpowiedniego momentu):

6. ZACHOWANIE I ETYKIETA

6.1

NIE TOLERUJEMY używania żadnych wulgaryzmów i obraźliwych epitetów względem innych. Wszelaki rasizm, seksizm, czy też homofobia są zabronione na serwerze ARCANEA. Upraszamy o nie promowanie w sposób bezpośredni lub pośredni żadnych ideologii politycznych, religijnych, ani społecznych! W tym przypadku, jeśli admin uzna to za stosowne, może zastosować bana 1-7 dniowego bez ostrzeżenia, aż po ban permanentny.

Punkt ten dotyczy również czatu klanowego. W logach serwera nie ma rozgraniczenia na czat klanowy/globalny, stąd administracja traktuje czat klanowy tak samo jak globalny, jeśli chodzi o ten punkt.

6.2

NIE TOLERUJEMY nieodpowiednich ników, czy nazw klanów.

6.3

Gramy, aby dobrze się bawić, owszem, szczególnie w trakcie potyczki PvP emocje mogą sięgnąć zenitu, ale prosimy postarać się o kontrolę słownictwa oraz swoich emocji.

6.4

Uprasza się o niestosowanie bullyingu, w szczególności do niskopoziomowych graczy. Poprzez bullying rozumie się bardzo częste uprzykrzanie życia wybranemu graczowi/klanom, co może doprowadzić do jego szybkiego zniechęcenia do gry i opuszczania serwera – krótko mówiąc „nie bądź przykry/a”.

7. KOMUNIKACJA

7.1
UWAGA! Discord jest naszym głównym narzędziem komunikacji z graczami na serwerze ARCANEA i jest OBOWIĄZKOWY dla każdego gracza!

Wiele osób myśli, że Discord to następne narzędzie do komunikacji głosowej, tak jak na przykład Team Speak. Owszem może spełniać tę funkcję, jednak my używamy go głównie do komunikacji tekstowej z graczami.

Dzięki temu, gracz jest na bieżąco co dzieje się na serwerze, może także łatwo skontaktować się z adminami. Dodatkowo, na Discordzie mamy pokoje przeznaczone do handlu pomiędzy graczami, dział z zapytaniem do adminów, tutaj też znajdziesz ogłoszenia skierowane do graczy naruszających regulamin – a więc jeśli nie będzie Ciebie na Discordzie, możesz nawet nie wiedzieć, że admin próbuje się z Tobą skontaktować!

Jeśli gracz ma sprawę do adminów, może zostawić swoją petycję na odpowiednim kanale Discorda. Na rozpatrzenie sprawy czasami potrzebujemy więcej czasu.

Jak przyłączyć się na Discorda?
Wskocz do nas, klikając w ten link: https://discord.gg/f3Sw8tA

Po przyłączeniu się na Discord zmień swój pseudonim na taki sam, jak Twoja postać w grze.

7.2

Zakaz używania w jakiekolwiek formie kolorowanej składni na czacie w grze. Zapis ten, obowiązuje do odwołania.

8. SYSTEM KAR

8.1 Ogólne zasady systemu kar

8.1.1

W większości przypadków, gracz/klan otrzymuje pierwsze ostrzeżenie, jeśli dopuści się naruszenia regulaminu, ale nie administracja nie wyklucza przyznania bana bez ostrzeżenia – wszystko zależy od sytuacji.

Po otrzymaniu ostrzeżenia, gracz dostaje czas na zmianę zachowania oraz ODWRÓCENIA SKUTKÓW niepożądanej czynności.

8.1.2

Wykorzystanie exploitów gry, używanie programów do automatyzacji lub haków grozi BANEM – przy założeniu, że admini uznają, iż przesłanki są wystarczające.
Przypominamy – jest to serwer prywatny, w związku z tym, ostateczna decyzja leży w gestii adminów i nie muszą się z takiej decyzji nikomu tłumaczyć. Jedyne co admini muszą zrobić to poinformować gracza na Discordzie (prywatnie lub na publicznym kanale) lub też w grze o przyznanym banie.

8.1.3

Grozi permanentny ban za podszywanie się pod admina na serwerze ARCANEA. Dotyczy to np. imitacji imion adminów, dostawianie przydomka admin (czy też podobnego), itp. Obecnie, serwerem Arcanea zarządza dwóch adminów: Lais oraz Ceridian.

8.1.4

Ostatecznie, admin może zastosować kary według swojego własnego uznania, jeśli akcje graczy (nawet, jeśli te są nie wymienione w tym regulaminie) szkodzą społeczności serwera i przyjemnej rozgrywce. Admin, może także zastosować krótko terminowe bany leżące w jego gestii, np. 1 dniowy ban, jeśli uzna, iż błędy gracza wynikają z nieznajomości Regulaminu Serwera lub też z innych nieokreślonych w tym regulaminie przyczyn.

Dodatkowo w zależności od wykroczenia jakie popełni gracz/klan, administracja jeśli uzna za stosowne, może zamiast bana cofnąć poziom gracza lub całego klanu do 10 poziomów w dół.

8.2 Jak zgłaszać naruszenia regulaminu?

8.2.1

Jeśli uznasz, że inny gracz poważnie narusza zasady regulaminu, proszę o zgłoszenie tego na Discordzie (nie masz Discorda? – patrz punkt 7), zagadując do jednego z adminów: Lais lub Ceridian. Admini z reguły rozpatrują sprawy w ciągu 24 godzin, może się to jednak wydłużyć, jeśli sprawa wymaga dodatkowego czasu.

8.2.2

Należy pamiętać, że bez istotnych dowodów naruszeń regulaminu i przy niemożności sprawdzenia pewnych rzeczy przez adminów (np. w logach), taki raport (mimo, że być może słuszny) będzie niestety musiał zostać odrzucony.

Dlatego też, tak ważne jest dokumentowanie wszelkich naruszeń innych graczy jakie zauważysz – video jest najlepszym narzędziem – w obecnych czasach większość sterowników do kart graficznych posiada wbudowane możliwości nagrywania w czasie gry (Nvidia, AMD), więc jest to kwestia skonfigurowania tego narzędzia. Czasami jednak, umiejętnie wykonany zrzut ekranu wystarczy [F12].

Owszem, wiele rzeczy admini mogą sprawdzić w logach i bazie danych, jednak wiedz, że są pewne wydarzenia, szczególnie te czysto sytuacyjne, które mogą być tylko rozpatrzone, jeśli dodatkowo załączone zostaną filmiki video lub zrzuty ekranu.

8.2.3

Wszelkie publiczne zapytania do adminów prosimy kierować WYŁĄCZNIE na Discord, kanał #sprawy-do-admina. Uprasza się graczy o nie wdawanie się w dyskusje z adminami na czacie globalnym w grze – jeśli gracz nie zastosuje się do tego, admin może przyznać 1 dniowego bana.

8.2.4

Budynki graczy naruszające regulamin lub też po prostu takie, które są opuszczone lub/i zrajdowane, raportujemy na Discordzie, na kanale #opuszczone-budynki

Reasumując, wszelkie sprawy do adminów zamieszczamy na Discordzie, a nie w grze!

8.2.5 Jak admin kontaktuje się z graczami odnośnie naruszeń regulaminu?

Admin bardzo często próbuje skontaktować się na Discordzie poprzez prywatną wiadomość. Jeśli nie jest to możliwe (gdyż, na przykład gracz nie przyłączył się na Discord lub też jest nieaktywny w danym klanie), następną drogą jest umieszczenie publicznego zapytania na Discordzie, na kanale #ostrzeżenia-bany. Trzecią drogą jest “złapanie” gracza, jeśli jest online w grze – jednak nie jest to główny sposób komunikacji admin-gracz! Dlatego, tak ważne jest, aby każdy gracz poważnie grający na serwerze ARCANEA korzystał z Discorda!

9. POZOSTAŁE ZASADY

9.1

Codzienny planowany restart serwera: 06:00 nad ranem.

Standardowe ustawienia serwera (np. przyrost doświadczenia, szybkość zbierania surowców) dostępne są do wglądu gracza w grze.

9.2

Główne budowle rozpadają się po 8 dniach od ostatniego logowania się gracza lub ostatniego z aktywnych klanowiczów.

Uwaga! Mniejsze budowle mają proporcjonalnie krótszy czas rozpadu! Sprawdzaj czasy młotkiem do naprawy.

9.3

Przy nie zalogowaniu się powyżej 30 dni, Twoja postać może również ulec skasowaniu.

9.4

Liderzy klanów mają obowiązek wydalenia gracza z klanu, jeśli ten nie logował się przez ostatnie 4 tygodnie.

9.6

Admini NIE BIORĄ udziału w aktywnej rozgrywce na serwerze ARCANEA (PvP/PvB), ich rola to rola arbitrów oraz stróżów porządku na serwerze. Odpowiadają także za szeroko pojęte funkcjonowanie serwera (jednak nie za błędy techniczne w grze). Pamiętaj, że admini są tutaj, aby w miarę możliwości Ci pomóc i spowodować, aby rozgrywka w świecie serwera ARCANEA była nie tylko przyjemna, ale także fair.

9.7

Zaleca się, aby wszelkie techniczne błędy, które odnajdziesz w trakcie rozgrywki, raportować na forum Funcom (twórca gry).

9.8

Miej szacunek dla adminów, gdyż utrzymują serwer oraz stronę i starają się zapewnić Ci przyjemną rozgrywkę w świecie Conan Exiles. Wszelkie wdawanie się w dyskusje z adminami na czacie gry, nie jest mile widziane. Od komunikowania spraw do adminów jest Discord (kanał #sprawy-do-admina lub prywatna wiadomość)!

9.9

Zabronione jest oczernianie, szkalowanie oraz wszystko inne, co może zaszkodzić serwerowi ARCANEA.

9.10

Zakaz publicznego reklamowania innych serwerów, zarówno na Discordzie, czy też w trakcie rozgrywki.

9.11

Serwer ARCANEA jest miejscem stworzonym dla polskiej społeczności. Gracze z zagranicy mogą porozumiewać się w języku angielskim, jednakże muszą sobie zapewnić znajomość wszystkich zasad obowiązujących na serwerze ARCANEA, które są spisane tylko w języku polskim.

9.12
UWAGA! Rezerwujemy prawo do zmiany zasad, jeśli te będą wymagały precyzji lub też, dlatego że nie działają zgodnie z zamierzeniem.

Pamiętaj, że serwer ARCANEA jest projektem prywatnym i decydując się na grę na naszym serwerze, akceptujesz wszelkie zmiany zasad, o których na bieżąco informujemy na Discordzie na kanale #ogłoszenia.

Dla przykładu, wszelkie ustawienia serwera mogą ulec zmianie, jeśli uznamy to za konieczne. Proszę o nie wykłócanie się z adminami – pamiętajcie, że naprawdę bierzemy pod uwagę opinie graczy, ale czasami, podejmujemy inne kroki, niż gracze by od nas oczekiwali. Prosimy to uszanować.

10. ZAKOŃCZENIE

Pomagaj innym graczom i pomóż budować świetną atmosferę na naszym polskim serwerze Conan Exiles – ARCANEA!

No dobrze, skoro już wszystkie strasznie poważne zasady zostały wymienione, czas życzyć Ci JAK NAJLEPSZEJ ZABAWY! Bo to jest najważniejsze!

Podsumowując, jest to tak zwany “żyjący regulamin”, co oznacza, że z czasem mogą pojawić się nowe zasady w regulaminie lub poprawki do już istniejących. O wszelkich zmianach będziemy informować na Discordzie, także w obowiązku gracza jest śledzenie tego na bieżąco.

Wersja zasad: 3.1
Ostatnia aktualizacja: 8 maja 2020